Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
DO ŻYCIA PRZEZ ŻYCIE            

Imprezy

Rok szkolny 2019/2020
rok szkolny 2016/2017 | rok szkolny 2017/2018 | rok szkolny 2018/2019 | rok szkolny 2020/2021

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020


W dniu 26.06.2020r. odbyło się w Placówce zakończenie Roku Szkolnego 2019/20. W dobie pandemii koronawirusa zadbano o bezpieczeństwo pobytu uczestników. Imprezę zorganizowano na otwartej przestrzeni – podwórku szkolnym w dwóch grupach. O godzinie 9-ej zebrały się dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie Szkoły Podstawowej, a o 12-ej uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Pani dyrektor D.Pyznar witała po długiej nieobecności najmłodsze dzieci, uczniów i Rodziców/ rodzeństwo. Jednocześnie dziękując za współpracę i zaangażowanie w zdalne nauczanie. Podziękowała również nauczycielom szkolnym i internatowym za prowadzenie zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem dostępnych komunikatorów. Następnie pani dyrektor wraz z wychowawcami – gratulowali i wręczali dyplomy i świadectwa. Zostały też przyznane dyplomy za 100 % frekwencję uczestnictwa w całorocznych zajęciach szkolnych. W dalszej kolejności były pochwały za udział w ogólnopolskich konkursach np.: „Kartka dla Medyka”, rozdanie dyplomów za udział w konkursie „Reklama zdrowych słodyczy”. Nadszedł również czas na pożegnania. Po wielu latach pracy, w tym 24-ech na stanowisku dyrektora SOS-W w Kobylance, przechodzi na zasłużony odpoczynek pani D. Pyznar. Korzystając z sytuacji wicedyrektor J. Mliczek z przedstawicielami Rady Rodziców Szkoły i Rodzicami dzieci przedszkolnych dziękowali za włożone serce w nauczanie i wychowanie oraz wszelkie starania w codzienne funkcjonowanie Placówki. Żegnaliśmy też uczennicę Elżbietę B. kończącą Szkołę Ponadpodstawową życząc wszystkiego dobrego w dalszym życiu. Zakończenie roku szkolnego uwieńczone zostało tradycyjnym grillem, któremu towarzyszyły wygrywane melodie wakacyjno-letnie z przewodnią piosenką „Zawsze Razem”. Na szczególną uwagę zasługiwał spontaniczny solowy występ Sandry W. i zespołu „Ich trzech”. Na koniec wszyscy nawzajem się żegnali – życząc zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

Stanisława Rybczyk
Maria Grądalska
Bogusław Sowa

„ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM”


Większość dzieci preferuje smak słodki. Dlatego spośród wszystkich produktów spożywczych dzieci najczęściej wybierają ciastka, ciasta, cukierki, słodkie napoje, lody. Tego rodzaju słodycze niestety bardzo często zastępują właściwe posiłki. Są również podstawą poczęstunku przygotowywanego na wszelkie dziecięce imprezy i zabawy. W jaki sposób zmienić ten stan rzeczy? Przede wszystkim, należy zachęcać dzieci do zamiany niezdrowych słodyczy na zdrowe, czyli te przygotowane bez dodatku cukru. ...dlatego... uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” wzięli udział w konkursie, którego celem było zachęcenie ich do zamiany słodyczy na zdrowe przekąski. Bardzo Wszystkim dziękujemy za udział, zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz jeszcze raz zachęcamy do rezygnowania ze słodyczy na rzecz: świeżych i suszonych owoców, warzyw, pestek i orzechów.
Dziękują
Anna Kazanecka
Magdalena Kozub
Konrad Karp„Cukier? Nie, dziękuję!”


Drodzy Rodzice. W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej Placówki mieli po raz kolejny uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!” Niestety ze względu na epidemię było to niemożliwe. Nie zapominamy jednak o zdrowym żywieniu! Warto zadbać o zdrowe odżywianie naszych rodzin! Zachęcamy Was do zapoznania się z prezentacją „Cukier? Nie, dziękuję!”
Do obejrzenia prezentacji zachęcają:
Anna Kazanecka
Konrad Karp
Magdalena KozubZdrowo jem...


Michał, Kacper i Mateusz z grupy Maki zachęcają do zdrowych, smacznych i kolorowych przekąsek. Smacznego jedzonego 😊 Pozdrawiamy

Aldona ŚwierzNauczanie zdalne - indywidualne


Powoli zbliża się koniec roku szkolnego i czas podsumowań. Podczas nauczania zdalnego Albert uczył się między innymi o pierwszych oznakach wiosny, Wielkanocy, ekologii, mieszkańcach łąki, straży pożarnej, policji, pogotowiu ratunkowym, zjawiskach pogodowych, bezpieczeństwie, rodzinie oraz prawidłowym odżywianiu. Pomagał podczas przygotowywania posiłków, pracach ogrodniczych oraz konstruowania latawca. Albert pracował z dużym zaangażowaniem. Uczestniczył w lekcjach na komunikatorze Skype oraz zawsze odsyłał z pomocą mamy wykonane zadania.

B. Hyziak

Dzień Sportu 2020


Kochani, nie możemy spotkać się w szkole, aby świętować kolejny Dzień Sportu. Dlatego chcemy Wam umilić czas spędzany w domu i zaproponować obejrzenie prezentacji, w której wspominamy wspólne chwile spędzone podczas Dni Sportu w poprzednich latach. Obejrzyjcie i zobaczcie jak to było...
Ze sportowymi pozdrowieniami:
Olga Kuna-Kamińska
Elżbieta Laszczak
Konrad KarpNauczanie zdalne Bratki


W poprzednim tygodniu omawialiśmy wiosenne warzywa - nowalijki Justynka przygotowała razem z tatą małe doniczki, napełniła je ziemią i posiała nasionka różnych warzyw i ziół. Zobaczymy jak jej wykiełkują te roślinki. Nie zapomniała też o zadaniu domowym pięknie uzupełniała karty pracy. Wiktor bawił się w sadownika - podlewał drzewka owocowe. W ramach zajęć związanych z poznawaniem rożnych zawodów bardzo ładnie pracował z tatą przy budowie garażu: ładował i wywoził ziemię, przewoził zaprawę murarską do fundamentów. Rośnie nam prawdziwy budowlaniec. Marcelina wraz z bratem woziła i układała drzewo na zimę, malowała blachę i sprzątała ziemię po usunięciu pniaka - wielkie brawa za wytrwałość.

Joanna Ryznar

Michał pracuje zdalnie


Michał chętnie i z zaangażowaniem wykonuje kolejne zadania. W ostatnim czasie przygotowaliśmy scenografię do bajki o Calineczce. Robiliśmy również zdrowy deser - ciasto z fasoli.

Grupa Bratki uczy się zdalnie „Święta majowe”


W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie z grupy Bratki przypominali sobie jakie mamy symbole narodowe i wykonywali piękne kotyliony. Ula pod okiem mamy ćwiczyła pisanie zdań, malowanie flagi i godła. Paweł wykonał małą flagę w barwach narodowych. W zeszytach uczniów pojawiły się piękne kotyliony wykonane z biało - czerwonych kółek. Zielony groszek Uli też pięknie się rozrasta. Po południu Ula ćwiczyła jazdę na rowerze. Przejażdżki robiła własnym ogródku i świetnie sobie przy tym radziła bo już nie potrzebuje podtrzymywania. Gratulujemy zręczności i koordynacji.👍😊

Joanna Ryznar

"NAUCZANIE ZDALNE W GRUPIE „MALWY”


Uczniowie z grupy "Malwy" jak zawsze są bardzo pracowici. Darek uczył się obsługiwać komputer, wspólnie z Adrianem bardzo chętnie uczestniczył w zajęciach online z wykorzystaniem komunikatora internetowego. Julka chętnie pomagała mamie w pracach w ogrodzie, podlewała posiane i zasadzone rośliny. Podczas zajęć Julka doskonaliła umiejętność grania na cymbałkach. Zajęcia pokazały, że również Darek ma zdolności w dziedzinie ogrodnictwa ponieważ bardzo sprawnie siał rzeżuchę.

Anna Chudyba

„Kartka dla Medyka”


Czas epidemii koronawirusa to dobry moment, żeby zwrócić uwagę na tematy związane z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka i rozwijaniem postaw wzajemnej pomocy. Dlatego bardzo się cieszymy, że Przedszkolaki i Uczniowie z naszego Ośrodka, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Kartka dla Medyka”. Z ogromnym zaangażowaniem rysowali, malowali, przyklejali, wycinali, a nawet zbierali polne kwiaty. A to wszystko po to, żeby wyrazić ogromną WDZIĘCZNOŚĆ i PODZIĘKOWANIE PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA, którzy codziennie z wielkim oddaniem ratują zdrowie i życie nas wszystkich. W tak trudnych czasach nawet najmniejsze wsparcie jest im bardzo potrzebne, a Wasze prace z pewnością przyniosą im chwile radości – BRAWO!!! BARDZO MIŁO ZOBACZYĆ WASZE UŚMIECHNIĘTE TWARZE :) Zachęcam do obejrzenia zdjęć i prezentacji

Konrad KarpMiędzynarodowy Dzień Ziemi 2020


22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest "Działanie na rzecz klimatu". Zazwyczaj w tym czasie w Polsce i na świecie organizowane były konferencje, pokazy, festyny, warsztaty i akcje na rzecz środowiska naturalnego - celem uświadomienia problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. W tym roku przebieg tego święta jest wyjątkowy, ponieważ musimy pozostać w naszych domach ze względu na panującą epidemię. Niestety nie możemy się spotkać i świętować Dnia Ziemi w naszej szkole. Jednak nawet w tak trudnych czasach musimy walczyć o dobro naszej planety. Dlatego chcemy Wam zaproponować włączenie się do akcji poprzez zdalne nauczanie. Przygotowaliśmy dla Was film – Ekologiczny Dom oraz prezentację i grę ekologiczną w zakładce zdalne nauczanie. Zachęcamy do obejrzenia, zagrania i utrwalenia wiadomości ekologicznych.

Eko pozdrowienia Klub Młodego Ekologa
Anna Chudyba
Konrad Karp

Grupa Bratki uczy się zdalnie


Grupa Bratki ponownie pochwaliła się swoimi osiągnięciami. W tym tygodniu przypominaliśmy sobie zasady zachowania w sklepie, restauracji, na poczcie i w banku. Utrwalaliśmy sobie też sposób adresowania kopert, obsługę bankomatu i zasady nakrywania do stołu. Oprócz tego doskonaliliśmy umiejętności kulinarne, samoobsługowe i sprawność fizyczną. Pod okiem rodziców Ulka pięknie ćwiczyła z piłką i wytrwale się uczyła cieniując monety i robiąc kopertę. Justynka z pomocą taty bardzo aktywnie spędziła ostatni tydzień: robiła pranie, dbała o psa, piekła placek, pizzę i chleb, dbała o roślinki, gotowała zupę i smażyła sznycle a oprócz tego odrabiała zadania domowe. Paweł również wykazywał się kulinarnie przygotowując pizzę razem z mamą. Gratuluję zaangażowania👍😊.

Opracowała JR

Michał chętnie pomaga w domu


Wypieki świąteczne w wykonaniu ucznia Michała, muffinki były podobno "palce lizać". Nie zabrakło również prac w ogrodzie i zabaw na świeżym powietrzu. Super Michał, tak trzymać...👍😊

Opracowała Aldona Świerz

Grupa Stokrotki uczy się zdalnie


Uczniowie grupy Stokrotki, od początku nauczania zdalnego, bardzo przykładają się do swojej pracy. Ola, Michał, Kacper, Mirek i Mateusz wraz ze swoimi dzielnymi rodzicami pracują systematycznie i sumiennie. Wykonują zadania zaproponowane przez nauczycieli szkolnych i internatowych. Wszyscy otrzymują zindywidualizowane zadania dostosowane do swoich potrzeb i możliwości. Uczniowie czytają, piszą, przepisują, odgadują, przeliczają, dodają, odejmują, mnożą, odmierzają, rysują, śpiewają, wyklejają, ćwiczą, pomagają w pracach domowych...jednym słowem starają się, aby czas nauki w domu wykorzystać jak najlepiej. W większości uczniowie posiadają możliwość drukowania wysłanych przez nauczycieli zadań. Korzystają również z możliwości jakie daje komputer i internet – grają w gry edukacyjne, odsłuchują i śpiewają piosenki, bawią się i podejmują wyzwania ruchowe, a także niektórzy uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem komunikatora WhatsApp lub Messenger. Przy wsparciu rodziców sami uczniowie również wychodzą z ciekawymi propozycjami zadań, jak np. „malowane talerze”, „prace w ogrodzie”, „ruch na świeżym powietrzu”. Ogromnie DZIĘKUJEMY RODZICOM i UCZNIOM grupy STOKROTKI za tak duże zaangażowanie!

Grupa Bratki uczy się zdalnie - tydzień przedświąteczny


W tygodniu przedświątecznym dbaliśmy o dobrą formę - Paweł wykonywał poranną gimnastykę. Doskonaliliśmy umiejętności kulinarne: Justynka przygotowywała domowy makaron, kebab, świąteczne placki i baranki, Marcysia piekła babeczki. Nie zapomnieliśmy o przygotowaniu świątecznych dekoracji: Justynka siała owies i rzeżuchę, robiła pisanki naklejając kwiatowe wzory i obklejając jajka na gorąco naklejkami, Marcysia barwiła jajka robiąc kraszanki oraz pisanki, Paweł wycinał serwetkę. Na koniec nie zapomnieliśmy o posprzątaniu kuchni: Justynka zmywała naczynia i sprzątała blat kuchenki. Okazało się, że doskonali z nas ogrodnicy, bo posadzony groch pięknie rośnie. W wolnych chwilach rysowaliśmy i kolorowaliśmy prace.

Opracowała JR

Wielkanocne słodkości


Uczniowie klasy II Przysposabiającej do Pracy już w marcu przygotowywali się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Rozwijali swoje kulinarne zdolności przyrządzając wielkanocne desery 🎂 w tym słodkie babeczki🍮. Ucierali też masę budyniową, kroili owoce, następnie udekorowali wszystkie pyszności według własnego pomysłu🍳. Chłopcy doskonalili również umiejętność przygotowania stołu i estetycznego podawania posiłków. Mimo ciężkiej i trudnej sytuacji życzymy wszystkim, aby czas oczekiwania na Wielkanoc był radosny i słodki tak jak nasze babeczki.🐣🍨

Opracowała Bernadeta Bochenek

Nauczanie zdalne - indywidualne


Podczas ostatnich dwóch tygodni zdalnego nauczania Albert pilnie się uczy. Przerabiamy tematy związane z wiosną, wielkanocnymi symbolami i zwyczajami oraz jak dbać o swoje zdrowie. Po zajęciach na komunikatorze Skype zawsze pięknie wykonuje zadaną pracę domową. Podczas wykonywania zadań rodzice zawsze służą Albertowi swoją pomocą.

Opracowała Barbara Hyziak

Grupa Bratki uczy się zdalnie


W tym tygodniu poruszaliśmy tematykę świąteczną. Uczniowie ćwiczyli przygotowanie świątecznych smakołyków, pomagali rodzicom w wiosennych porządkach i przygotowywali wielkanocne dekoracje: ozdoby do koszyczków. Z wielkim zaangażowaniem podnosili swoje umiejętności grafomotoryczne i samoobsługowe.

Opracowała Joanna Ryznar

Nauczanie indywidualne - zdalne


Patryk odbywał lekcje w domu. W obecnej sytuacji nadal dzielnie podejmuje wyzwania. Z pomocą mamy i siostry wytrwale wykonuje zlecone przez nauczyciela ćwiczenia i zadania. 🙂👍❤️

Opracowała Bernadeta Bochenek

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu


2 kwietnia to dzień osób, które widzą świat inaczej. Symbolem naszej solidarności z nimi miał być niebieski strój przeznaczony specjalnie na ten dzień. Nie możemy założyć go do szkoły, załóżmy zatem w domu. Uczeń Jarek z pomocą swojej Mamy w ramach zajęc zdalnych wykonał niebieskie serduszka dla koleżanek i kolegów ze szkoły. Dziękujemy Jarku!!. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych wyjątkowych uczniów.

Praca zdalna uczniów z grupy Malwy


Adrian układa jadłospis z obrazków produktów wyciętych z gazety. Darek samodzielnie przygotowuje posiłek a Julia struga kredki i pilnie ćwiczy sprawność dłoni.

Opracowała Anna Chudyba

GRUPA BRATKI UCZY SIĘ ZDALNIE


W tym tygodniu utrwalaliśmy nazwy wiosennych kwiatów i przypominaliśmy sobie jak dbać o środowisko.Oprócz tego doskonaliliśmy umiejętności higieniczne tak, ważne w okresie zagrożenia koronawirusem. Uczniowie przygotowując się do dorosłego życia pomagali rodzicom w domowych obowiązkach.

Opracowała Joanna Ryznar

Światowy Dzień Zespołu Downa


W piatek 20 marca w naszym Ośrodku obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada na 21 marca. Data ta, oprócz pierwszego Dnia Wiosny dedykowana jest również narodzinom ludzi wyjątkowych, niezwykłych, a także wiąże się z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu. Pomimo niesprzyjających okoliczności wspólnie z naszymi wychowankami założyliśmy dzisiaj kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Wykonaliśmy również kolorowe, papierowe skarpetki, które symbolizują odmienność, różnorodność i społeczne niedopasowanie - z którym zmagają się od zawsze osoby z tym zespołem. Wszystkim wyjątkowym, a przede wszystkim naszym uczniom: Laurze, Tosi, Żanetce, Uli, Marysi, Eli, a także Darkowi życzymy dużo zdrowia, wielu radości, wszystkiego co dobre, miłe i budzi uśmiech na twarzy i radość w sercu.

Z Ekologią na TY


12 marca Klub Młodego Ekologa zorganizował konkurs ekologiczno – przyrodniczy „Z ekologią na Ty”. Podczas zajęć, przeprowadzono konkursy, quizy, zagadki i rebusy, w których uczniowie mogli skontrolować swoją wiedzę z zakresu m.in.: segregacji śmieci, recyklingu, oszczędzania wody i energii oraz odpowiednich zachowań proekologicznych. Uczniowie mieli możliwość rywalizacji w zabawach sprawnościowo – ruchowych oraz dużej grze planszowej, gdzie sami byli pionkami i poruszali się po kolejnych polach odpowiadając na pytania, sprawdzające ich świadomość ekologiczną. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy bawili się przy ekologicznych piosenkach oraz złożyli „Ślubowanie Młodego Ekologa”.

Opracował Konrad Karp

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY


6 marca 2020 r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy odbyły zajęcia dla przedszkolaków i uczniów SOS-W, pod hasłem: Logozabawy z wędką. Uczestnicy mieli możliwość zarzucania wędki do jeziora i wyłowienia rybki – literki z zadaniem do wykonania w formie indywidualnej lub grupowej. Zaprezentowany został szeroki wachlarz ćwiczeń ruchowych, słuchowych, oddechowych, artykulacyjnych, fonematycznych, głosowych i pamięciowych. Dzieci i młodzież chętnie i aktywnie angażowali się w proponowane logoterapeutyczne zabawy poprowadzone przez logopedów.

Opracowała St. R.

„Tradycyjny sad” - ogólnopolski projekt realizowany przez zespół „Jerozolimki”


12 marca 2020 r. odbył się szkolny apel na którym przedstawiono realizację ogólnopolskiego projektu "Tradycyjny Sad". Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Dla celów projektowych powołano zespół 9 uczniów, którzy podjęli się zadania stworzenia mini sadu składającego się z roślin sadowniczych tradycyjnych odmian śliw. Opiekunem zespołu została p. Sabina, która opowiedziała skąd pomysł na nazwę zespołu oraz przedstawiła jak przebiega cały proces zadaniowy. Mamy już za sobą etap zdobywania wiedzy i pozyskanie 2 bardzo ważnych sprzymierzeńców - doświadczonego sadownika z okolicy oraz tatę Michała pasjonata ogrodnictwa, którzy Nas wspierają. Wizyta w niedalekim sadzie u p. Wacława była bardzo niezwykłym doświadczeniem, gdzie młody zespół zebrał bardzo dużo ciekawych informacji dotyczących tradycyjnych odmian śliw, najczęstszych szkodników, chorób, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującego negatywnego wpływu na środowisko. Podkreślał, że tradycyjne odmiany śliw charakteryzują się odpornością na rodzime choroby i szkodniki, dzięki czemu mogą być chronione wyłącznie metodami biologicznymi, przez co unikamy skażenia spożywanych później owoców wszechobecną chemią. Pan Franciszek, tato Michała jest pasjonatem ogrodnictwa i służył nam radą i pomocą w określeniu miejsca naszego sadu. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt bardzo serdecznie dziękujemy. Przed nami sporządzenie raportów i oczekiwanie na wyniki. Zespół „Jerozolimki” (jeżeli zaintrygowała Cię nazwa zespołu, poszukaj śliwek o takim brzmieniu)

Opracowała Joanna Mliczek

Zabawa karnawałowa


W Tłusty Czwartek 20 lutego na Ostatki odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Odwiedziła nas młodzież z SP w Krygu z P. Ewą i P. Małgorzatą oraz młodzież z SP w Klęczanach z P. Anetą. Zabawę rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich zebranych.Następnie dzieci przywołały Panią Zimę, która wyczarowała zimowe konkursy. Do tańca przygrywał nam P. Bogdan, a szkolny zespół muzyczny śpiewał znane przeboje disco - polo. Aby tradycji stało się zadość zjedliśmy mnóstwo pysznych pączków. Zabawę uwieńczył konkurs na króla i królową balu. Na zakończenie upamiętniliśmy nasze spotkanie wspólnym zdjęciem i zaprosiliśmy miłych gości na następną wspólna zabawę.

Opracowała Joanna Ryznar

Dbam o Dobre Zachowanie i Ładne Słowa


W dniu 14.02.2020 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Dbam o Dobre Zachowanie i Ładne Słowa za I półrocze 2019/20. Na podstawie oceny miesięcznych tablic konkursowych, które dokonywano podczas kolejnych „spotkań podsumowujących” przez wychowawców poszczególnych oddziałów. Wyłoniona została ekipa zwycięzców dobrych manier. Dyplomy – wyróżnienia wraz z gratulacjami za właściwą postawę i kulturalne komunikaty słowne otrzymali: Żaneta M., Sandra W., Michał F., Kacper T., Julek M., Aleksandra I., Kacper D., Paweł W., Adrian K., Michał H., Konrad K. Konkurs ten realizowany jest w ramach Akcji Szkolnej (od października do maja), a dotyczy Zapobiegania Nieodpowiednim Postawom i Zachowaniom Słownym pod hasłem: Brzydkie Słowa to Rzecz Zła, Mówimy Ładnie Ty i Ja z hymnem przewodnim pt.: Piosenka Bardzo Kulturalna. Założenia programowe Akcji Szkolnej to prowadzenie konkursów miesięcznych; systematyczne pogadanki; konkurs plastyczny; zajęcia praktyczne - utrwalające i wdrażające zasady dobrego zachowania wynikające z Kodeksu Kulturalnego Zachowania Przedszkolaka i Ucznia w SOS-W w Kobylance.

Opracowała: St.R.

Wizyta w Restauracji Stary Dworzec


22 stycznia w ramach Doradztwa Zawodowego grupa 9 uczniów wraz z nauczycielami naszej szkoły udała się z wizytą do Restauracji Stary Dworzec w Gorlicach. Czekała na nas sama właścicielka pani Danuta Szpyrka. Jej niesamowite doświadczenie i otwarte serce zrobiły na nas ogromne wrażenie. Uczniowie mieli możliwość wejścia do kuchni a nawet samodzielnego przygotowania zakąsek, napojów, obsługi ekspresu do kawy. Poznali zasadę działania różnych maszyn i urządzeń niezbędnych podczas przygotowania posiłku. Motto jakie przyświecało naszej wizycie to również słowa z nowej książki pani Danuty „ Pan Bóg stworzył jedzenie a diabeł kucharzy”-„James Joyce”. Łatwość nawiązywania kontaktu i niesamowita życzliwość właścicielki i jej córki, była powodem, że nie było nam łatwo się rozstać. W marcu uczniowie naszej szkoły staną do konkursu Cukierniczo- Kucharskiego w Krakowie, pani Danusia wyposażyła nas w piękne fartuchy kucharskie. Dziękujemy.

Opracowała Maria Ludwin

„Nie Pal Przy Mnie, Proszę”


W czwartek 23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach programu antynikotynowego "Nie pal przy mnie proszę". Uczniowie wspólnie z bohaterką programu - wiewiórką Wiki szukali odpowiedzi na pytanie "od czego zależy nasze zdrowie ?" Poznali rolę witamin w poszczególnych produktach spożywczych oraz poszerzyli tajniki wiedzy o zdrowym stylu życiu bez nałogu tytoniowego.

Opracowała Jagoda Padoł - Cygan

V Powiatowy Koncert Noworoczny w Lipinkach


23 stycznia 2020 r. odbył się w Lipinkach V Powiatowy Koncert Noworoczny pod hasłem "Kolędowe Spotkania przy Szopce". W zabytkowym Kościele uczniowie: Filip Staudt, Michał Halibożek, Michał Tybor i Mirosław Wróblewski zaprezentowali pastorałkę "Pastuszkowie Bracia Mili". Akompaniował im p. Bogdan Sowa. Wielkim uznaniem cieszyła się długa trąbita, w którą dmuchał Michał. Mirek kręcił kolorową gwiazdą a Filip i Michał śpiewali wesoło pastorałkę. Uczniowie zdobyli Złotą Nutkę, dyplom oraz drobne upominki rzeczowe. Imprezę uświetnił występ Kordiana artysty disco polo, z którym uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie będą długo pamiętać to spotkanie.

Opracowała Dorota Ślusarz

Ekologiczne karmniki


Nawiązując do zajęć Klubu Młodego Ekologa, odbyły się 22 stycznia zajęcia internatowe podczas, których wychowankowie poznali proste sposoby na pomoc ptakom w przetrwaniu zimy. Wykonaliśmy wspólnie eko-karmniki, wykorzystując do ich zrobienia zarówno materiały naturalne (skórki z pomarańczy) jak również butelki i pojemniki plastikowe po produktach spożywczych. Dzięki upcyclingowi zużyte i niepotrzebne już przedmioty dostały "drugie życie" i teraz posłużą jako karmniki dla naszych małych latających przyjaciół. Mamy nadzieję że im się spodobają i szybko się w nich zadomowią.

Opracował Konrad Karp

Dzień Babci i Dziadka


Z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyły się we wtorek 21 stycznia w internacie zajęcia nawiązujące do tego święta. Wychowankowie słuchali bajki o Babci i Dziadku, odgrywali poszczególne sceny z utworu, uczyli się przyszywać kokardki do serduszek dla swych Dziadków, malowali piękne prace plastyczne, układali napisy nawiązujące do święta.

Opracował KR

Spotkanie zespołów kolędniczych


W sobotę 18 stycznia 2020 r. w Ośrodku Kultury Gminy Gorlice w Ropicy Polskiej zorganizowane zostało spotkanie zespołów kolędniczych. Nasz Ośrodek reprezentował zespół Pastuszkowie Bracia Mili z programem "Daj nam Boże Dziecię pokój na tym świecie". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i słodycze.

Szkolna Wigilia


20 grudnia 2019 r. był dla nas wyjątkowym dniem z powodu uroczystej Szkolnej Wigilii, w której uczestniczyli nasi wychowankowie, rodzice, pracownicy Ośrodka oraz przedstawiciele władz lokalnych. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając przybyłych gości. W atmosferę świąteczną wprowadziło nas przedstawienie o lokalnych tradycjach bożonarodzeniowych. Szczególne wzruszenie wywołał śpiew starych pieśni i kolęd w nowej aranżacji. Goście mogli również podziwiać ozdoby choinkowe oraz stroiki wykonane przez naszych uczniów. Jak nakazuje tradycja po dzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na kosztowanie potraw wigilijnych. Spotkanie odbyło się na sali WDK w Kobylance.

Opracował KR

Bezpieczne Święta


Dnia 19 grudnia 2019 r. odwiedził nasz Ośrodek mł. kpt. inż. Grzegorz Grygowicz z PSP w Gorlicach. Przypomniał uczniom i nauczycielom zasady bezpiecznego obsługiwania różnych urządzeń i instalacji domowych oraz jak ważne są systematyczne kontrole pieców, przewodów kominowych i wentylacyjnych. Nasz gość zachęcał do wzięcia udziału w nowej edycji konkursów kalendarzowych Państwowej Straży pożarnej 2020. Na zakończenie spotkania z okazji zbliżających się Świąt złożył uczniom i pracownikom naszej Szkoły życzenia bożonarodzeniowe oraz przypomniał jak bezpiecznie zakładać i użytkować światełka choinkowe domowe oraz te przeznaczone do eksploatacji na zewnątrz.

Opracował KR

„Nie Pal Przy Mnie, Proszę”


W tym roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji. W ramach programu w środę 18 grudnia odbyły się na jadalni szkolnej pierwsze z pięciu zajęć warsztatowych adresowanych do wszystkich wychowanków naszej szkoły. Uczniowie poznali główną bohaterkę programu –wiewiórkę Wiki, która będzie nam towarzyszyła podczas wszystkich spotkań, kolorowali szablony wiewiórki, utrwalali i poszerzali wiadomości na temat zdrowia oraz uczyli się „Piosenki o zdrowiu” Piotra Rubika. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie wykonywali zaproponowane zadania. Zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka, dlatego chcemy wyposażyć uczniów na miarę ich indywidualnych możliwości w wiedzę i umiejętności sprzyjające dbaniu o swoje zdrowie.

Opracowała Marta Machowska

Światowy Dzień Bez Przekleństw


W dniu 17 grudnia 2019 r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie związane z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PRZEKLEŃSTW. Urozmaicone zostało pogadanką nt. unikania brzydkich słów, zagadkami - utrwalającymi zwroty grzecznościowe wsparte gestami Makatonu, wspólnie zaśpiewaną Piosenką Bardzo Kulturalną oraz pracą w grupach nad układaniem i przyswajaniem haseł tematycznych.

Opracowała St.R.

Mikołaj od firmy WŁADEK


Właściciel i pracownicy firmy remontowo - budowlanej WŁADEK zrobili niespodziankę naszym uczniom i wręczyli paczki mikołajkowe oraz złożyli wszystkim życzenia świąteczne.

Opracował KR

Praca w warsztacie stolarskim


W ramach programu doradztwa zawodowego uczniowie starszych klas odwiedzili warsztat stolarski. Pracownicy stolarni bardzo serdecznie nas przyjęli. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej pracy. Mogliśmy poznać działanie poszczególnych maszyn i narzędzi oraz efekty pracy stolarza. Pracownicy stolarni bardzo ciekawie opowiedzieli nam jak wyglądała praca stolarza dawniej i dzisiaj.

Opracowała Elżbieta Laszczak

Grupa Malwy - zajęcia w listopadzie


W listopadzie praca w grupie Malwy skupiła się na tematyce związanej ze świętem Odzyskania Niepodległości i Prawami Dziecka. Samodzielnie wykonaliśmy makaron, którego użyliśmy do dań ze szpinakiem i tuńczykiem. Piekliśmy także chleb. Stworzyliśmy Domek św. Mikołaja, prace plastyczną dotyczącą prawa do przyjaźni i ozdoby świąteczne. Pisaliśmy listy do ulubionych kolegów i do św. Mikołaja. Poznaliśmy zwyczaje andrzejkowe i uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie.

Opracowała Sabina Masztafiak

Św. Mikołaj i Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych


4 grudnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Swoją obecnością zaszczyciła nas młodzież z I liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krygu. W trakcie imprezy zostały przeprowadzone warsztaty, gdzie nasi uczniowie wraz z wolontariuszami wykazywali się kreatywnością ozdabiając buty Mikołaja. Tradycyjnie młodzież z Liceum przygotowała upominki mikołajkowe. Nauczyciele zaprezentowali uczniom przedstawienie pt. „Spotkanie ze św. Mikołajem” na motywach bajki ks. M. Malińskiego. W trakcie imprezy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Dom św. Mikołaja”. Prace naszych uczniów można było obejrzeć w WDK w Kobylance. Wszyscy bawili się świetnie przy muzyce na żywo, którą zapewnił p. Bogdan. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego ważnego dnia.

Opracowała Bernadeta Bochenek

Zabawa Andrzejkowa


W dniu 28 listopada na sali WDK w Kobylance odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie tanecznych hitów, które inspirowały uczniów do szalonej zabawy. Były „tańce-łamańce”, kaczuszki, pląsy, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy. Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami, z których każdy uczestnik dostawał słodki poczęstunek. Ciekawą atrakcją okazała się foto budka, dzięki której uczniowie mogli zachować pamiątkowe zdjęcie z zabawy. Było miło i wesoło. Wszystkim którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa była niezapomniana – dziękujemy!

Opracowała Marta Machowska

Czekoladowo


W środę w internacie było czekoladowo i słodko. Przy kubku gorącej czekolady miło było posłuchać bajki o Kubusiu Puchatku i o tym jak pomagają sobie przyjaciele.

Opracowała Maria Głowacka - Grądalska

Andrzejki w Krygu


Na zaproszenie SKW w SP w Krygu i Pani Ewy Przybycień wychowankowie SOS-W uczestniczyli w Zabawie Andrzejkowej. Wolontariusze przygotowali muzykę i dużo słodkości.

Opracowała Maria Głowacka - Grądalska

Światowy Dzień Życzliwości


21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. W życiu każdego człowieka niezbędne są takie wartości jak serdeczność, szacunek i chęć przekazywania dobrych słów. Realizując te hasła nasi uczniowie pisali do siebie listy pełne pozytywnych emocji.

Opracował KR

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


W środę 20 listopada obchodziliśmy w SOSW w Kobylance Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to, było okazją do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski, pomocy i ochrony. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny tematycznie nawiązujący do praw dzieci.

Opracował KR

Wieczornica Patriotyczna w Dominikowicach


14 listopada nasi wychowankowie uczestniczyli w Wieczornicy Patriotycznej w Dominikowicach zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kobylańsko -Dominikowickiej. Wychowankowie przedstawili montaż słowno - muzyczny Był taki wrzesień 80 lat temu.

Opracowała Maria Głowacka - Grądalska

Szkoła do hymnu!


W piątek o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

Listopadowe pieczenie kiełbasek


Korzystając z ciepłych dni listopadowych zrobiliśmy pieczenie kiełbasek. Połączone dwie grupy Tulipany i Krokusy bawiły się świetnie.
Opracowały: Maria Ludwin, Bernadeta Bochenek

Wizyta w piekarni


W dniu 6 listopada 2019 r. nasi uczniowie w ramach Doradztwa Zawodowego odwiedzili Firmę Piekarniczą Janusza Pietruchy w Gorlicach. Zapoznaliśmy się z procesem wypiekania chleba na podstawie tradycyjnej receptury. Dewizą zakładu jest korzystanie z naturalnych surowców najwyższej jakości i w większości w oparciu o własne przepisy. Uczniowie mieli również możliwość obserwowania linii produkcyjnej ciast i ciasteczek. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Opracowała Maria Ludwin

Pracowity październik w grupie Malwy


Październik upłynął uczniom z grupy Malwy na własnoręcznym przygotowywaniu Jesiennych Dekoracji. Zaangażowaliśmy się także w pomoc na rzecz Antosi piekąc pyszne ciasta. Braliśmy udział w konkursie "Jesienny Parasol" oraz aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących krajobrazu i środowiska. Zadbaliśmy także o przystrojenie grobów na Dzień Zaduszny. Nie zapomnieliśmy również o święcie Niepodległości. Z tej okazji przyrządziliśmy patriotyczny deser.

Zabawy z liśćmi


Czwartkowe zajęcia czytelnicze w Bibliotece Publicznej w Kobylance związane były z jesienią a konkretnie czytaliśmy wiersze o jesieni i układaliśmy kompozycje z kolorowych liści. W zajęciach uczestniczyli wszyscy wychowankowie internatu.
Opracowała M.Głowacka - Grądalska

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pod Skrzydłami Poezji”


24 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Strzeszynie odbył się po raz siódmy Powiatowy Konkurs Recytatorski "Pod Skrzydłami Poezji". SOSW w Kobylance reprezentowali Michał, Konrad i Filip, którzy zaprezentowali wiersz pt. "Żołnierz Polski" (W. Broniewskiego) a Ola i Ula wiersz pt."Orzeszek" (L.A.Moczulskiego). Wychowankowie zdobyli I miejsce za doskonałą recytację i patriotyczne uniesienie. Wszyscy otrzymali drobne upominki, uczestniczyli w zabawie przy muzyce i w spólnym poczęstunku.
Opracowała M.Głowacka - Grądalska

Spotkanie z Policją


Bezpieczeństwo uczniów w naszym Ośrodku to priorytet, stąd cykliczne już spotkania z przedstawicielami Policji oraz pogadanki dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w szkole i cyberprzestrzeni. 23 października 2019r. dzielnicowy Gminy Gorlice pan Tomasz Toczek i mł. asp. pan Marcin Górka z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odwiedzili uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli jak bezpiecznie korzystać z dróg publicznych będąc pieszym jak i rowerzystą. Podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, zwłaszcza w czasie jesienno-zimowych dni. Rozmawiali również z uczniami o bezpiecznych zachowaniach w szkole, regulaminie i zasadach jakie panują na terenie placówki. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie wozu policyjnego. Każdy z uczniów mógł wczuć się w rolę policjanta i usiąść za kierownicą radiowozu, powiedzieć kilka słów do megafonu policyjnego i usłyszeć sygnały dźwiękowe. Podczas spotkania okazało się, że nasi uczniowie mają już sporą wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Promując odblaskowy styl życia uczniowie wraz z nauczycielami założyli na spotkanie z funkcjonariuszami Policji opaski, elementy i kamizelki odblaskowe, aby idea noszenia odblasków na dobre zagościła w głowach i sercach naszych podopiecznych. Zachęcamy wszystkich rodziców do zadbania o swoje bezpieczeństwo i noszenie odblasków, dając w ten sposób dobry przykład naszym dzieciom.
„Powiedz mi, to zapomnę.
Naucz mnie, to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie, to się nauczę”
– Benjamin Franklin
Opracowała M.M

Konkurs „Jesienny parasol”


W miesiącu październiku został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny „Jesienny parasol”. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności, poczucia estetyki i dostrzeganie charakterystycznych cech jesieni. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli przy pomocy nauczycieli stworzyli wiele ciekawych prac. Jury złożone z grupy najstarszych uczniów miało dylemat, które prace należy wyróżnić. Wskazywane prace i ich autorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczniowie bawili się świetnie przy wspólnym rozwiązywaniu zagadek, krzyżówki oraz ubieraniu drzewa w jesienne liście. Grupy biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy.
Opracowały: B.Hyziak, M.Ludwin, D.Ślusarz

Legendy o Krakowie


W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” Pani Sabina i Pani Joasia czytały legendy o Krakowie. Dowiedzieliśmy się, dlaczego codziennie z wierzy Kościoła Mariackiego rozbrzmiewa hejnał i jak dwaj bracia budowali wieżę tego Kościoła.
Opracowała Maria Głowacka - Grądalska

Spotkanie z autorką wierszy


16 października w Bibliotece Publicznej w Kobylance odbyło się spotkanie z Kariną Gamoń autorką wierszy dla dzieci pt. „Szpitalny Domek”. W spotkaniu udział wzięli nasi uczniowie i przedszkolaki z PS w Kobylance. Uczestnicy zapoznali się z trudną pracą pielęgniarek w szpitalu i mogli zobaczyć oraz dotknąć akcesoria medyczne wykorzystywane przy zabiegach i diagnozowaniu małych pacjentów.
Opracowała Maria Głowacka - Grądalska

Spacer krajobrazowy


W dniu 22 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. W tym roku odbywał się on pod hasłem "Woda w krajobrazie". Z tej okazji Klub Młodego Ekologa zorganizował spacer krajobrazowy, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z rolą i wpływem wody na nasze środowisko. W związku z tym wycieczkę poprowadzono brzegiem rzeki Kotlanki, aż do stawów hodowlanych w Kobylance. Podczas obserwacji i pogadanki uczniowie mogli się przekonać jak woda kształtuje naszą przyrodę. Zwrócono także uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz odpowiednie zachowanie się podczas przebywania w pobliżu rzek, stawów lub innych zbiorników wodnych. Pomimo narastającego zmęczenia wszyscy dzielnie pokonywali kolejne metry trasy. Z uśmiechem na twarzach po ponad 2 godzinach dotarliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas słodkie nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejny spacer już za rok.
Klub Młodego Ekologa

Dzień Edukacji Narodowej


We wtorek 15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników występ artystyczny pod hasłem „Pokaz mody Belfra”. Uczniowie z radością prezentowali propozycje strojów dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów oraz pozostałych pracowników. Śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Występ zakończył się przemową pani Dyrektor, która doceniła nauczycieli za osiągnięcia w pracy rewalidacyjno – wychowawczej i wręczyła nagrody Dyrektora. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a następnie zabawą taneczną.
Opracowały: Barbara Hyziak, Sabina Masztafiak

Przedszkolaki w Bieczu


24 września nasze przedszkolaki wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Biecza.
W pierwszej kolejności udały się do Ogrodu Sensorycznego przy bieckim żłobku. Następnie przemaszerowały na deptak, gdzie aktywnie i miło spędziły czas.
Opracowała Patrycja Bochenek

Pożegnanie lata


We wtorek 24 września podczas zajęć internatowych nasi wychowankowie żegnali lato i świętowali nadejście nowej pory roku jesieni. Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili delektując się kiełbaskami własnoręcznie pieczonymi na ognisku i ziemniakami prażonymi w gorącym popiele. Znakomita pogoda sprzyjała graniu w piłkę oraz innym zabawom na boisku szkolnym.
Opracował KR


Sprzątanie Świata


20 września młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". Tegoroczna akcja, przebiegała pod hasłem #sprzataMy, którego inicjatorem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. W akcję zostały zaangażowane wszystkie Nadleśnictwa Lasów Państwowych. Nadleśnictwo Gorlice zaproponowało do sprzątania kompleks leśny "Rozbój ". Zaprosili do wzięcia udziału w akcji młodzież z okolicznych szkół. Nasza szkoła odpowiedziała na to zaproszenie i wzięliśmy w niej udział. Wyposażeni w worki i rękawiczki uczniowie razem z leśnikami, zbierali wszystko to co zaśmiecało las. Sprzątanie przebiegało bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko. Na zakończenie czekała miła, słodka niespodzianka. W bardzo dobrych humorach wychowankowie wrócili do swoich klas.
Opracowała Anna Chudyba

80 rocznica wybuchu II wojny światowej


W środę 18 września w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni nawiązujące do wydarzeń z września 1939 r. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą atak Niemiec oraz Związku Radzieckiego na Polskę. Dzień wcześniej wychowankowie zapalili znicze na cmentarzu w Kobylance pod pomnikiem poległych mieszkańców Kobylanki i Dominikowic w czasie II wojny światowej.
Opracował KR

Narodowe Czytanie 2019


W ramach ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE 2019 zainicjowanej przez Parę Prezydencką nasi uczniowie w piątek 13 września wysłuchali fragmentów noweli Elizy Orzeszkowej "Dobra Pani". Uczniowie wykazali się również swoimi zdolnościami aktorskimi prezentując wybrane sceny z utworu.
Opracował KR

Nowy Rok Szkolny 2019/2020


6 września 2019 r. uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. inaugurującej nowy Rok Szkolny. Wszystkie grupy przeszły do Kościoła Parafialnego w Kobylance. Nabożeństwo poprowadził ks. proboszcz Roman Gierek MS, który przypomniał dzieciom jak ważna jest nauka w życiu człowieka i zdobywanie nowych umiejętności. Następnie wszyscy w radosnych nastrojach i z dużym zapałem wrócili do szkoły.
Opracowała JR