Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
DO ŻYCIA PRZEZ ŻYCIE            

Imprezy

Rok szkolny 2021/2022
rok szkolny 2016/2017 | rok szkolny 2017/2018 | rok szkolny 2018/2019| rok szkolny 2019/2020 | rok szkolny 2020/2021


Małopolski Konkurs Kucharsko - Cukierniczy


Po raz XIX organizowany był Małopolski Konkurs Kucharsko - Cukierniczy w Krakowie pod patronatem Klubu Szefów Kuchni oraz Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników. Tematem tegorocznego konkursu były "Tradycyjne Potrawy Wigilijne i Tradycyjne Wypieki Bożonarodzeniowe". Celem konkursu jest rozwój pasji i talentów u uczniów, rozwijanie i doskonalenie zdolności manualno - technicznych oraz łączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. Nasi uczniowie przygotowali w ramach konkursu tradycyjny " Żurek z grzybami i ziemniakami" oraz "Kaszę ze śliwkami". Mamy nadzieję ,że jury dostrzeże umiejętności i talent naszych uczniów.
opr. Maria Ludwin.Pełna fotorelacja w serwisie Facebookowym

Łańcuch choinkowy na metry


Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu "Łańcuch choinkowy na metry ". Zainteresowanie konkursem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Łańcuchy docierały do nas w ogromnych ilościach. Materiały z których były wykonane to głównie tradycyjna bibuła, kolorowy papier, rurki, styropian a nawet pięknie pachnące pierniki. Najkrótszy łańcuch mierzył 3 metry a najdłuższe aż 72 metry. Organizatorzy przyznali dwa I miejsca dla grupy Krokusy i Bratki. Gratulujemy! Pozostałym serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
Organizatorzy: Elżbieta Laszczak, Patrycja Mikrut, Katarzyna PawłowskaPełna fotorelacja w serwisie Facebookowym

Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną


W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wykonali proste lub bardziej złożone kartki świąteczne dla bliskich, którym osobiście nie można złożyć życzeń lub dla osób czy instytucji związanych z naszą placówką. Prace każdej z grup, które przybliżają magię Świąt oraz kultywują tradycję wysyłania życzeń w postaci kartek, najlepiej własnoręcznie zrobionych, można obejrzeć na gazetce ściennej w holu. Za wkład pracy uczniowie zostali docenieni poprzez dyplomy oraz słodkie upominki.
Organizator konkursu D. ŚlusarzPełna fotorelacja w serwisie FacebookowymZbieramy elektrośmieci


Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję zbiórki elektrośmieciPełna fotorelacja w serwisie Facebookowym

Otwarcie placu sportowo – rekreacyjnego


Nowy plac sportowo – rekreacyjny przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kobylance

W dniu 1 grudnia 2021 r. o godz. 14.00 nastąpiło uroczyste otwarcie do użytku placu sportowo – rekreacyjnego przy SOS-W w Kobylance. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Pani Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego, Pani Maria Gubała Starosta Powiatu Gorlickiego, Pan Stanisław Kaszyk Wicestarosta Powiatu Gorlickiego, Ks. Roman Gierek Proboszcz Parafii Kobylanka, Pan Daniel Markowicz – Dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji Powiatu Gorlickiego, Pani Maria Ludwin – Radna Powiatu Gorlickiego.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Pani Joanna Mliczek w imieniu całej społeczności szkolnej wyraziła wdzięczność za pomoc w realizacji zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa placu sportowo-rekreacyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kobylance”. W ramach realizacji zadania zamontowano plenerowe urządzenia sportowo - rekreacyjne tj. słup z koszem, biegacz, wioślarz, twister + wahadło, wyciąg górny i narciarz – oraz elementy placu zabaw tj. zestaw metalowy, piaskownica zasuwana oraz huśtawka ważka. W ramach zadania wykonano także tablicę informacyjną. Na dofinansowanie tego zadania w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS” Powiat Gorlicki uzyskał środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 16 460,00 zł. Dzięki pomocy finansowej Zarządu Województwa Małopolskiego dzieci i młodzież szkolna zyskała nowoczesny i bezpieczny w użytkowaniu obiekt, który pozwoli im na aktywne spędzanie czasu wolnego, rekreację i rehabilitację ruchową. Poprzez kontakty z rówieśnikami ze szkół ogólnodostępnych wychowankowie Ośrodka rozwijać będą indywidualne kompetencje komunikacyjne i społeczne adekwatne do swoich potrzeb i możliwości. Bezpieczny, funkcjonalny i nowoczesny plac sportowo - rekreacyjny przyczyni się do większej integracji całej społeczności lokalnej.

Następnie Dyrektor Ośrodka, przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz zaproszeni goście dokonali przecięcia wstęgi. Po uroczystym przecięciu wstęgi ks. Roman Gierek MS odmówił modlitwę, pobłogosławił dzieci i poświęcił wszystkie urządzenia zamontowane na placu zabaw. Na chwilę w dziecięcy świat przenieśli się wszyscy uczestnicy spotkania, testując nowe urządzenia. Od dzisiaj młodzież i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kobylance mogą miło i bezpiecznie spędzać czas. Przez zabawę nauka staje się przyjemniejsza. Plac sportowo – rekreacyjny będzie zaspakajał potrzeby ruchowe uczniów, a także wspomagał nauczycieli w organizacji zajęć. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym podziękowaniem.

Następnie wszyscy zebrani mogli obejrzeć krótką część artystyczną, w wykonaniu uczniów klasy Przysposabiającej do Pracy. Swoim występem wyrazili radość oraz podziękowanie z powstania placu sportowo – rekreacyjnego. Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście: Pani Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego, Pani Maria Gubała Starosta Powiatu Gorlickiego, Pan Stanisław Kaszyk Wicestarosta Powiatu Gorlickiego, W swoich wystąpieniach skierowali ciepłe słowa do uczniów życząc im jak najlepszej zabawy i zadowolenia z placu zabaw.

Na zakończenie Dyrektor SOS-W w Kobylance bardzo gorąco podziękowała wszystkim zaangażowanym w dzieło utworzenia placu sportowo - rekreacyjnego, a dzieciom życzyła, by ten plac służył długo i bezpiecznie.Pełna fotorelacja w serwisie Facebookowym

zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ!


MAŁOPOLSKI KONCERT FINAŁOWY LAUREATÓW KONKURSU zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ! Kopalnia Soli , WIELICZKA 28.11.2021. Uczniowie: Filip, Konrad, Michał, członkowie zespołu wokalno-muzycznego „ICH TRZECH” z SOS-W w Kobylance oraz gościnnie: Urszula i Radosław, uczestniczyli w Konkursie „zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ! IV-ej edycji: Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II”, którego organizatorem był urząd Wojewody Małopolskiego wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty w Krakowie. Celem organizowanych konkursów jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez poznawanie i wykonywanie utworów patriotycznych mających na celu wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie Laureatów konkursu otrzymując szczególne wyróżnienie w KATEGORII INTEGRACJI PRZEZ MUZYKĘ, za wykonanie utworu „Jedzie na kasztance” i zostali zaproszeni na KONCERT FINAŁOWY, który odbył się 28 października 2021r. w Kopalni Soli „Wieliczka” pod patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity i Prezesa Zarządu Kopalni Soli „ Wieliczka” S.A. Pana Pawła Nowaka. W GALOWYM KONCERCIE FINAŁOWYM LAUREATÓW, transmitowanym na żywo on-line z „Komory Warszawa” znajdującej się na głębokości 125 m w Kopalni Soli, ceremonii wręczania dyplomów i nagród dokonali osobiście Wojewoda Małopolski , Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. oraz Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie. Wśród licznych , cennych indywidualnych nagród, dużą niespodzianką okazała się nagroda specjalna ufundowana przez Prezesa Zarządu Kopalni Pana Pawła Nowaka - jest to Voucher na zwiedzanie Kopalni Soli z przewodnikiem dla uczniów naszej szkoły w dowolnym ustalonym wcześniej terminie oraz Voucher na zajęcia edukacyjne w Kopalni Soli dla członków zespołu. Niezwykłe miejsce, niecodzienne wydarzenie, magiczna atmosfera oraz radość z osiągniętego sukcesu zostanie w pamięci uczestników konkursu na długo!
Opracował: Bogusław SowaPełna fotorelacja w serwisie FacebookowymPełna fotorelacja w serwisie Facebookowymfotorelacja w serwisie Facebookowym
fotorelacja w serwisie Facebookowym
Pełna fotorelacja w serwisie Facebookowym

Sprzątanie Świata 2021


W tym roku ponownie włączyliśmy się w Akcję Sprzątania Świata, która odbywała się pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Przy współpracy z Nadleśnictwem Gorlice udaliśmy się posprzątać teren leśny „Rozbój”. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, zebraliśmy siedem worków różnego rodzaju śmieci. Po ciężkiej pracy uczestnicy akcji mogli się posilić kiełbasą z ogniska oraz słodkościami. Nagrodą niespodzianką za włożony wysiłek w zbieranie śmieci były upominki dla uczniów wręczone przez pracowników Nadleśnictwa Gorlice. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i Pracownikom Nadleśnictwa Gorlice za włączenie się w Akcję Sprzątania Świata, zorganizowanie ogniska i poczęstunku oraz wręczone upominki.
Klub Młodego EkologaPełna fotorelacja w serwisie Facebookowym

17 września rocznica napaści ZSRR na Polskę


16 września delegacja uczniów z SOSW uczestniczyła w spotkaniu pod obeliskiem pamięci żołnierzy września w Kobylance z okazji napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kobylansko - Dominikowickiej.